::ISLAMPP.COM::     دانلود کل سایت بصورت آفلاین! کلیک کنید     ::ISLAMPP.COM::     @ توجه توجه @ به سؤالات تکراری پاسخ داده نخواهد شد، پس لطفا قبل از ارسال سوال، در سایت جستجو کنید@

 اخبار جديد

صفحه أصلى

فتاواى متن

فتاواى صوتى

فتاواى تصويرى

گروهبندى فتاوى

كتابخانه فتاوى

جديدترين فتاوى

دانلود کتاب

اصول و تعبير خواب

فرستادن سؤال

جستجو در سايت

پيشنهادات و انتقادات

ارتباط با ما

درباره ما

آمار سايت

1527923 تعداد بازديد سايت

29705 تعداد كل فتاوى

9091 تعداد فتاواى متن

11381 تعداد فتاواى صوتى

9233 تعداد فتاواى تصويرى

142980247 تعداد كل فتاواى خوانده وشنيده شده

3415 تعداد كل فتاواى ارسال شده

 

نمايش فتاوى

 

فتاوى -->> -->>  فتواى انتخاب شده

شیعه با تزویر احادیث را نادرست ترجمه می کنند تا بگویند: ابوبکر و عمر از جنگ فرار کردند!
شماره فتوى 7282

تعداد بازديد 4819

فرستادن به دوست 

 چاپ كردن

تاريخ اضافه 2012-05-12

 

لطفا صحت این مطلب رو برام بفرمائید: در جنگ خیبر وقتی پیامبر اکرم (صلی الله علیه وسلم) به خیبر رسیدند, پرچم را به دست ابوبکر دادند و او را همراه جمعی به سمت خیبر فرستادند. ولی او ایستادگی نکرد و فرار کرد. دفعه دوم رسول الله(صلی الله علیه وسلم) عمر را به همراه جمعی به خیبر فرستادند ولی او نیز فرار کرد. مسند أحمد ج 6 / 353، البدایة والنهایة ج 4 / 186


الحمدلله،

شیعیان به تحریف نصوص دینی شهره خاص و عام هستند، پس مراقب باشید هرگاه یک متن فارسی ترجمه شده را به شما دادند، زود بدنبال متن عربی در اصل کتاب باشید مبادا بصورت تحریف شده و قیچی شده به شما عرضه کرده باشند، بعد از آن به صحت یا ضعف روایت توجه کنید، زیرا شیعیان معمولا به احادیث ضعیف و دروغ استناد می کنند، زیرا بوسیله آیات قرآن و احادیث صحیح نمی توانند عقاید فاسدشان را ثابت کنند.

ما به منبع فوق مراجعه کردیم و متن عربی آن چنین بود:

« ..عن عبد الله بن بریدة عن أبیه قال: کان رسول الله صلی الله علیه وسلم ربما أخذته الشقیقة فلبث الیوم والیومین لا یخرج، فلما نزل خیبر أخذته الشقیقة فلم یخرج إلی الناس، وأن أبا بکر أخذ رایة رسول الله صلی الله علیه وسلم ثم نهض فقاتل قتالا شدیدا ثم رجع، فأخذها عمر فقاتل قتالا شدیدا هو أشد من القتال الاول ثم رجع، فأخبر بذلک رسول الله صلی الله علیه وسلم فقال لاعطینها غدا [ رجلا ] یحب الله ورسوله ویحبه الله ورسوله».

ترجمه: از عبدالله بن بریده از پدرش روایت شده که گفت: گاهی رسول خدا صلی الله علیه وسلم دچار سردرد می شدند و یک تا دو روز بیرون نمی رفتند، هنگامی که در خیبر اسکان یافتند دچار سردرد شدند و به سوی مردم نرفتند، اما ابوبکر پرچم رسول خدا صلی الله علیه وسلم را برداشت و سپس بلند شد و رفت و پیکار بسیار شدیدی (با کفار) کردند و بازگشتند، بعد از وی عمر آن پرچم را گرفت و او نیز به میدان جنگ رفت و پیکار شدیدی (با کفار) نمود که پیکار وی از ابوبکر هم شدید تر بود، سپس به (میان مسلمین) بازگشت، پیامبر صلی الله علیه وسلم نیز از این امر مطلع شد و گفت: این بار پرچم را به مردی می دهم که الله و رسولش را دوست دارد و خدا و رسولش نیز وی را دوست دارند».

این ترجمه متنی بود که در کتاب "البدایة والنهایة" آمده بود و مشابه آن در مسند امام احمد است، تحریفی که شیعیان کینه توز کرده اند، در کلمه "رجع" است، همه می دانند که "رجع" در زبان عربی به معنای "بازگشت" است، نه فرار! اما شیعیان محرف ترجمه را عمدا به "فرار" کرده اند تا به هدف پلیدشان برسند و بنظر ما این کار یعنی احترام نگذاشتن و بلکه اهانت به ذهن و فکر مخاطبین، که آنها را گول می زنند که یا عمدا متن عربی را نمی آورند، و یا اگر می آورند چون مطلع هستند که متاسفانه بسیاری از ایرانیان با زبان عربی آشنایی ندارند، آنها از این امر سوء استفاده می کنند و ترجمه نادرستی از یک متن عربی به خواننده گان ارائه می دهند، آیا این به معنای توهین به ذهن خواننده نیست؟!

آیا "رجع" به معنای بازگشت است یا فرار؟ درحالیکه فرار در زبان عربی "هرب" است.

و اما اینکه در روایت آمده که ابوبکر پس از پیکار شدید بازگشت، چون هربار دسته ای به قلعه های خیبر یورش می بردند و پس از وارد کردن تلفات به یهودیان برای تجدید قوا به میان خیمه ی مسلمین بازمی گشتند، و این یک تاکتیک بوده است تا اینکه بالاخره قلعه را فتح می کردند، و کار فتح قلعه چندان راحت نبود که با یک حمله فتح شود، می بایست چندین بار حمله می شد و هربار تلفاتی وارد می آوردند تا دشمن ضعیف می شدند و آنگاه در طی حمله ای دیگر بکلی قلعه را فتح می کردند.

یهودیان با مشاهده مسلمانان، به دژها و قلعه‌های خود پناه بردند. مسلمانان، آنان را محاصره نمودند و قلعه‌ها را یکی بعد از دیگری فتح کردند. اولین قلعه‌هایی که فتح شد، عبارت بودند از: قلعه ناعم و صعب که در محله نطاه و قلعه ابونزار که در محله شق قرار داشتند. این دو محله از محله‌های شمال شرقی خیبر به شمار می‌رفتند، سپس قلعه محکم و معروف قموص را در محله کتیبه که متعلق به ابن أبی الحقیق بود و بعد از آن قلعه‌های و طیح و سلالم را فتح نمودند. السیرة النبویه فی ضوء المصادر الاصلیه، ص 501. ‏

مسلمانان در فتح برخی از این قلعه‌ها با مقاومتهای شدیدی روبرو شدند. به ویژه در فتح قلعه ناعم که در کنار دیوار آن، محمود بن مسلم انصاری به وسیله سنگ آسیابی که توسط فردی به نام مرصب بر او‌ انداخته شد، شهید گردید فتح این قلعه ده روز به طول انجامید.

 

والله اعلم

وصلی الله وسلم علی محمد وعلی آله وأصحابه والتابعین لهم بإحسان إلی یوم الدین

سایت جامع فتاوای اهل سنت و جماعت

IslamPP.Com