حکم استفاده از دارو یا دستگاه برای بزرگ کردن آلت تناسلی
 

حکم استفاده از دارو یا دستگاه برای بزرگ کردن آلت تناسلی

الحمدلله،

بر شوهر این زن ایرادی ندارد که نزد پزشک متخصص برود تا برای درمان مشکلی که دارد از دواء و ابزارآلات لازمه استفاده کند، بشرطیکه ضرری بر جسم و بدنش وارد نشود.

همچنین مانعی ندارد که چیزی بر آلت خود قرار دهد مثل کاندم و شبیه آن، مادام که این امر موجب ارضای غریزه جنسی همسرش می شود می تواند از آن کمک گیرد، چرا که اصل در اشیاء بر اباحه است، و شوهر بایستی با همسرش حُسن معاشرت داشته باشد، و ارضای غریزه شهوانی همسر یکی از همین معاشرتهاست.

و اما این سخن شما : (شرم و حیاء در دین جایی ندارد) گفتن چنین الفاظی صحیح نیست، و بهتر است گفته شود : «خداوند از گفتن حق شرم نمی کند».

علامه ابن عثیمین – که رحمت خدا بر او باد – در یکی از پاسخ هایش به سوال کننده گفت : « .. در مورد این سخن که (شرم و حیاء در دین جایی ندارد)؛ بهتر است بجای آن گفته شود : خداوند از گفتن حق شرم نمی کند، همانگونه که ام سلیم رضی الله عنه گفت : « یَا رَسُولَ اللَّهِ، إِنَّ اللَّهَ لا یَسْتَحْیِی مِنَ الْحَقِّ، فَهَلْ عَلَی الْمَرْأَةِ مِنْ غُسْلٍ إِذَا احْتَلَمَتْ؟ » ای رسول خدا! خداوند از بیان حق، شرم و حیا نمی کند؛ اگر زنی احتلام شود، غسل بر وی واجب است؟ .

اما لفظ (شرم و حیاء در دین جایی ندارد) توهم معنای فاسدی می کند، چرا که پیامبر صلی الله علیه وسلم فرمودند : « الْحَیَاءُ شُعْبَةٌ مِنَ الإِیمَانِ ».  یعنی : «حیاء یکی از آن شعبه‏های ایمان است». پس شرم و حیاء در دین جزو ایمان است، اما منظور سوال کننده از گفتن : (شرم و حیاء در دین جایی ندارد) اینست که : در پرسیدن سوال دینی نباید شرم کرد، یعنی از چیزی سوال کند که از آن شرم داشته باشد، لذا اگر منظور گوینده این باشد، بهتر است بگوید : خداوند از گفتن حق شرم نمی کند (إن الله لا یستحیی من الحق)» " اللقاء الشهری" (37/25).

منبع : سایت (الإسلام سؤال وجواب).

 

والله اعلم

وصلی الله علی نبینا محمد وعلی اله وصحبه وسلم

سایت جامع فتاوای اهل سنت و جماعت

 

IslamPP.Com