::ISLAMPP.COM::     دانلود کل سایت بصورت آفلاین! کلیک کنید     ::ISLAMPP.COM::     @ توجه توجه @ به سؤالات تکراری پاسخ داده نخواهد شد، پس لطفا قبل از ارسال سوال، در سایت جستجو کنید@

 اخبار جديد

صفحه أصلى

فتاواى متن

فتاواى صوتى

فتاواى تصويرى

گروهبندى فتاوى

كتابخانه فتاوى

جديدترين فتاوى

دانلود کتاب

اصول و تعبير خواب

فرستادن سؤال

جستجو در سايت

پيشنهادات و انتقادات

ارتباط با ما

درباره ما

آمار سايت

1837167 تعداد بازديد سايت

29705 تعداد كل فتاوى

9091 تعداد فتاواى متن

11381 تعداد فتاواى صوتى

9233 تعداد فتاواى تصويرى

144240125 تعداد كل فتاواى خوانده وشنيده شده

105014 تعداد كل فتاواى ارسال شده

 

نمايش فتاوى

 

فتاوى -->> -->>  فتواى انتخاب شده

در حالتی که لخت بودم یک زن مرا ماساژ داد، آیا امکان بخشش من هست؟
شماره فتوى 7196

تعداد بازديد 4916

فرستادن به دوست 

 چاپ كردن

تاريخ اضافه 2012-03-20

 

متأسفانه یک سفر خارجی داشتم رفتم برای ماساژ کلا لخت بودم ماساژور هم یک زن 40 ساله بود در آخر کار آلت تناسلی من را گرفت (به اختیار خودم) و یک کاری شبیه به استمنا شد . از آن روز تا الان از خودم متنفرم همش اون صحنه میاید جلو چشمم دارم دیونه میشم از اشتباهی که کردم خیلی پشیمانم حکم من چیست؟ آیا امکان عفو من در پیشگاه تعالی است؟


الحمدلله،

هرگاه انسانها مواردی را که شریعت امر و یا توصیه کرده، مراعات کنند، قطعا به گناه و حرام و فساد نخواهند افتاد، اما اگر نسبت به احکام و اوامر شریعت بی تفاوت باشند، یا بعضی را انجام دهند و بعضی را توجه نکنند؛ شریعت نیز تضمینی نکرده که او در گناه نیافتد.

شریعت اسلام بطور صریح حکم کرده که از گناه و مقدمات گناه دوری کنید، یعنی نه تنها فرموده از گناه دور شوید و مرتکب آن نشوید، بلکه حکم کرده که به مقدمات گناه هم نزدیک نشوید، زیرا اگر مقدمات گناه را فراهم نسازیم، پس خود گناه نیز روی نمی دهد، برای همین است که خدای متعال چنین امر می کنند: «وَلاَ تَقْرَبُواْ الْفَوَاحِشَ مَا ظَهَرَ مِنْهَا وَمَا بَطَنَ» (انعام 151).

یعنی: و نزدیک کارهای زشت نروید، چه آشکار باشد چه پنهان.

این آیه نمی فرماید که کارهای زشت را انجام ندهید، بلکه امر می کند که حتی به آنها نزدیک هم نشوید. و بدون شک موارد زیر همگی جزو مقدمات گناه و نزدیک شدن به گناهان بزرگتر هستند:

1- عدم رعایت حجاب صحیح

2- نگاه کردن به زن نامحرم

3- اختلاط زن و مرد نامحرم

4- خلوت زن و مرد نامحرم

5- رعایت نکردن روابط مابین محرم و نامحرم

6- نپوشاندن عورت از نامحرم

و موارد دیگری که اگر اوامر شریعت در خصوص آنها رعایت نشوند، بدون تردید شیطان نیز از آن برای انداختن وی در گناه بهره برداری می کند. کسی که در یک مکان خلوت و با حالتی عریان با یک نامحرم قرار می گیرد، مرتکب چندین گناه شده است:

خلوت با زن بیگانه، نگاه کردن به زن بیگانه، عدم ستر عورت، و در آخر کار استمناء و یا شاید بدتر از آن..

پس ای برادر مسلمان؛ چرا می بایست به این راحتی تسلیم مکر و دام شیطان شوید؟! چرا از همان ابتدای امر حاضر شدید که یک زن شما را ماساژ دهد؟ حتی اگر یک مرد هم شما را ماساژ می داد نمی بایست عورت خویش را ظاهر می کردید و عورت شما در برابر یک مرد، از ناف تا زانو است؛ یعنی در نزد یک مرد می بایست حداقل از ناف تا زانوی خود را می پوشاندید و آنهم نه با لباسی تنگ و چسپان! چه رسد به اینکه در نزد یک زن بیگانه و آنهم در خلوت قرار گیرید.

بهر حال ظاهرا شیطان شما را در این ماجرا شکست داد، ولی شما در حال حاضر باید صادقانه توبه کنید و از اعماق قلب پشیمان شوید، و امید داشته باشید که خدای متعال از گناه شما می گذرد، چنانکه می فرماید: «قُلْ یَا عِبَادِیَ الَّذِینَ أَسْرَفُوا عَلَی أَنْفُسِهِمْ لا تَقْنَطُوا مِنْ رَحْمَةِ اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ یَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِیعًا إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحِیمُ» (زمر:53).

یعنی: «(ای محمد) بگو: ای بندگانم، ای آنان‌که در معصیت زیاده روی کرده‌اید، از لطف و مرحمت الله مأیوس و نا امید نگردید. قطعاًَ الله تعالی همه گناهان را می‌آمرزد، چرا که او بسیار آمرزگار و مهربان است».

پس صادقانه توبه کنید و این ماجرا را تجربه ای کنید و هیچگاه مقدمات گناه را فراهم نکنید، یعنی از همان ابتدای کار، امورات خود را محکم بگیرید و اجازه ندهید که لغزشی ساده شما را به گناهان دیگر می کشاند. مراقب نظر کردن به نامحرم باشید، زیرا نظر کردن ابتدای گناه است و قلب را تحریک می کند و به وسوسه می اندازد، اگر در یک مکان خلوت با زنی بیگانه قرار بگیرید، شیطان نیز به جمع شما اضافه می شود تا شما را وسوسه کند و به گناه بیاندازد. پیامبر صلی الله علیه وسلم می فرماید: «ما خلا رجل بامرأة إلا کان الشیطان ثالثهما» روایت احمد (26/1).

 یعنی: هیچ مردی نیست که با زن (نامحرمی) خلوت کند مگر اینکه شیطان شخص سوم آنها خواهد بود.

پس امید است این بار با مراعات دستورات شریعت مربوط به روابط محرم و نامحرم، دیگر هیچگاه این تجربه تاسف بار را تکرار نکنید و شیطان را مایوس کنید، و بدانید که خدای متعال توبه کاران صادق را دوست دارد: « إِنَّ اللّهَ یُحِبُّ التَّوَّابِینَ وَیُحِبُّ الْمُتَطَهِّرِینَ» (بقره 222).

یعنی: خداوند، توبه‏کنندگان را دوست دارد، و پاکان را (نیز) دوست دارد.

 

والله اعلم

وصلی الله وسلم علی محمد وعلی آله وأصحابه والتابعین لهم بإحسان إلی یوم الدین

سایت جامع فتاوای اهل سنت و جماعت

IslamPP.Com