::ISLAMPP.COM::     دانلود کل سایت بصورت آفلاین! کلیک کنید     ::ISLAMPP.COM::     @ توجه توجه @ به سؤالات تکراری پاسخ داده نخواهد شد، پس لطفا قبل از ارسال سوال، در سایت جستجو کنید@

 اخبار جديد

صفحه أصلى

فتاواى متن

فتاواى صوتى

فتاواى تصويرى

گروهبندى فتاوى

كتابخانه فتاوى

جديدترين فتاوى

دانلود کتاب

اصول و تعبير خواب

فرستادن سؤال

جستجو در سايت

پيشنهادات و انتقادات

ارتباط با ما

درباره ما

آمار سايت

1723234 تعداد بازديد سايت

29705 تعداد كل فتاوى

9091 تعداد فتاواى متن

11381 تعداد فتاواى صوتى

9233 تعداد فتاواى تصويرى

145962637 تعداد كل فتاواى خوانده وشنيده شده

85332 تعداد كل فتاواى ارسال شده

 

نمايش فتاوى

 

فتاوى -->> -->>  فتواى انتخاب شده

آیا با رضایت زن، آمیزش از عقب ایرادی دارد؟
شماره فتوى 767

تعداد بازديد 5153

فرستادن به دوست 

 چاپ كردن

تاريخ اضافه 2009-12-07

 

میخواستم بدونم آیا در مذهب شافعی آمیزش از عقب با همسر در صورت رضایت هر دو طرف، واقعاً باعث باطل شدن عقد میشود، یا به خاطر زشتی و کراهت شدید این کار، چنین حرفی را زده اند و در جواب آن زیاده روی کرده اند؟! چون هر چی تحقیق کردم، به چنینی موردی برنخوردم!


الحمدلله،

 

در مورد آمیزش زن از پشت به محل مدفوع، احادیثی وارد شده است که شناعت این کار را بیان میکند، در حدیث صحیح از پیامبر صلی الله علیه و سلم روایت شده است که: " ملعون من أتی امرأة فی دبرها " (روایت إمام أحمد 2/479)، یعنی: "کسیکه از پشت (محل مدفوع) با زنش آمیزش کند ملعون است" و در حدیثی دیگر فرموده است: "هر کسی که هنگام حیض (عادت ماهانه) با زنش آمیزش کند و یا از پشت (محل مدفوع) با زنش آمیزش کند و یا نزد کاهن بیاید، بر آنجه که بر پیامبر نازل شده است کفر ورزیده است" (روایت ترمذی رقم 1/243)

 

ولی اگر کسی این کار را با زنش انجام دهد عقد ازدواج فاسد نمیشود و با این کار زن مطلقه نمیشود، زیرا هیچ دلیل شرعی بر باطل شدن عقد ادواج در صورت نزدیکی از پشت زن وجود ندارد، ولی علماء گفته اند که اگر شوهری چنین عمل زشتی را انجام میدهد زنش میتواند طلاق بگیرد زیرا شوهرش فاسق هست و مرتکب گناه کبیره میشود.

 

بنابراین هر چند این عمل از گناهان کبیره هست، ولی ربطی به طلاق ندارد و نیازی به عقد جدید ازدواج هم نیست، و اینکه آیا امام شافعی گفته است سبب بطلان عقد ازدواج میشود یا نه، از آن اطلاعی نداریم.

والله اعلم

وصلی الله وسلم علی محمد و علی آله و اتباعه الی یوم الدین

سایت جامع فتاوای اهل سنت و جماعت

IslamPP.Com